c

piątek, 5 grudnia 2014

Czy dobry plan odchudzania zagwarantuje Ci sukces?

Zanim zaczniesz się odchudzać, bardzo ważnym jest ustalenie planu odchudzania. Stanowi on bowiem klucz do stałej utraty wagi. Jednak czy każdy plan odchudzania gwarantuje sukces?

No właśnie. Czy każdy plan odchudzania gwarantuje sukces i co to takiego tak naprawdę ten plan odchudzania?

W istocie niewielu osobom przychodzi na myśl, by ułożyć sobie jakikolwiek plan odchudzania. Przeważnie odbywa się to tak, że po kolejnej imprezie, albo po zobaczeniu naszej właśnie zrobionej nam niespodziewanie przez kogoś fotki, dostrzegamy, że znów nam przybyło tu i ówdzie. Czujemy się zdesperowani i solidnie sobie przyrzekamy: Od jutra dieta.

I faktycznie czasami zaczynamy jakąś dietę, która najczęściej polega na tym, ze staramy się mniej jeść. Wszystko odbywa się bez ładu i składu. W rezultacie po dwóch dniach jesteśmy tak głodni, tak rozdrażnieni i zniechęceni, że machamy ręką i wracamy do starych nawyków jedzeniowych.

Aż do następnych świąt, następnej imprezy, następnej fotki.

Wiem, ze to, co pokazałam jest tylko wycinkiem prawdy, ale w wielu przypadkach tak właśnie się to odbywa.

Widzisz więc, jak ważnym jest dla osiągnięcia sukcesu w odchudzaniu przygotowanie sobie dobrego planu.

Plan ten powinien obejmować następujące zagadnienia:

1. Wyznacz sobie realne cele dotyczące tego ile kilogramów i w jakim czasie chcesz się pozbyć. Pamiętaj, ze Twój cel musi być realny. Ideałem jest, gdy w przeciągu tygodnia ubywa nam od ½ do 1 kg wagi. W tym powolnym procesie całe ciało ma czas, by się dostosować do wszelkich zmian w nim zachodzących. Co jest bardzo korzystne dla naszego późniejszego wyglądu. Podziel ten cel na małe odcinki czasowe i zanotuj, ile chcesz schudnąć w danym miesiącu i tygodniu.

2. Musisz prowadzić dziennik odchudzania. Pamięć ludzka jest zawodna. Kiedy tracisz wagę w tak wolny sposób , czasami możesz nie dostrzegać swoich postępów i myśleć, ze utknęłaś/utknąłeś w martwym punkcie. To może Cię zniechęcić i utracisz to, co z takim trudem osiągnęłaś/osiągnąłeś. Dzięki zeszytowi odchudzania , w którym będziesz notować swoje samopoczucie, swoją wagę i swoje rozmiary na bieżąco będziesz widzieć czarno na białym, że posuwasz się do przodu i Twoja praca nie idzie na marne.

3. Ustal sobie zdrową dietę. Powinna obejmować ona 5 posiłków dziennie i jedzenie zdrowych potraw. Nie zapominaj o śniadaniu! Pamiętaj też o piciu codziennie około 2 litrów wody mineralnej!

4. Zaplanuj, że minimum 3 razy w tygodniu będziesz szybko spacerować na powietrzu przez minimum 30 min. Możesz to zrobić np. wysiadając jeden przystanek wcześniej w drodze do pracy, czy drodze z pracy. Poprzez szybki spacer będziesz głębiej oddychać, a dzięki temu Twoje ciało otrzyma więcej powietrza i w rezultacie Twój proces spalania tkanki tłuszczowej będzie sprawniejszy.

5. Znajdź coś, co będzie Cię motywowało do trzymania się planu. Np. grupę wsparcia (może na facebooku?), czy odchudzanie razem z przyjacielem. Jeżeli znajdziesz sobie prawdziwy powód dlaczego chcesz schudnąć i uzmysłowisz sobie jak będziesz wyglądać jako osoba szczupła będzie to nieocenioną pomocą i naprawdę czynnikiem motywującym Cię do dalszego odchudzania. Codzienne wykonywanie medytacji odchudzającej również doskonale motywuje i ułatwia odchudzanie.

Podczas realizacji całego planu najważniejsza będzie konsekwencja w działaniu, dzięki temu z pewnością zobaczysz zadawalające Cię efekty.