c

czwartek, 8 stycznia 2015

Jak przyspieszyć metabolizm za pomocą diety.

Co jeść,żeby przyspieszyć metabolizm? Czy wystarczy jeść odpowiednią ilość kalori,czy też ważne jest to co jemy i jakie składniki zawiera nasza dieta.

Podstawą odchudzania jest dieta,ale nie wszelkiego rodzaju dieta cud ,która obiecuje schudnąć szybko i dużo,ponieważ po niej,kiedy wracamy do normalnego żywienia murowany będzie efekt jo-jo.

Najlepsze i najtrwalsze rezultaty przynosi zmiana nawyków żywieniowych,co pozwoli nam schudnąć od 0,5-1 kilograma tygodniowo.Na początku mocno ograniczamy spożycie węglowodanów prostych (słodycze,wyroby mączne) Nie tylko mają dużo kalori,ale też powodują szybki wzrost insuliny,co sprawia,że za chwilę znowu jesteśmy głodni.Najlepiej jeść małe zbilansowane posiłki co 3-4 godziny.Najistotniejsze jest śniadanie,gdyż uchroni nas od napadu wilczego głodu w ciągu dnia.Nigdy nie jedz w pośpiechu,a zjesz mniej,poczucie sytości występuje po około 15-20 minutach.

Ważnym składnikiem diety jest błonnik ,usprawnia petystaltykę jelit co pomaga pozbyć się zaparć Trzeba go wprowadzać stopniowo bo może powodować ból brzucha i wzdęcia.

Węglowodany złożone ,które są długo trawione ,a to pozwala nam zapanować nad apetytem.

Białko (chude mięso,drób,ryby,nasiona strączkowe) buduje mięśnie ,jest postawowym elementem enzymów i hormonów.Pozwalając zachować ich masę unikamy efektu jo-jo.

Probiotyki (maślanki,kefiry,kiszone warzywa)pomagają chudnąć.Kontrolują namnażanie bakteri w jelicie i zmniejszają produkcję gazów.

Jest też gama produktów,które możemy włączyć do naszej diety żeby przyspieszyć przemianę materi.

Ostre przyprawy (papryka ,chili,pieprze kajeński) zawierają kapsaicyny,nasilają wydzielanie ciepła po posiłku, a tym samym spalanie kalori.

Kwasy Omega-3 -odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowego poziomy cukru we krwi,uruchamiają rozkład tłuszczu w organiżmie.

Imbir zwiększa produkcję ciepła,a więc i zurzycie kalori.Żucie kilku plasterków przed posiłkiem pobudza wydzielanie enzymów trawiennych ,a przez to poprawia trawienie;

Na koniec pamiętaj o piciu wody .To jeden z elementów niezbędnych w oczyszczaniu organizmu.Woda wypłukuje sól i toksyny.Głód jest często mylony z pragnienem Nawadnianie może zmniejszyć łaknienie i sprawić że zjesz mniej.

Jeżeli zastosujesz się do większości tych porad to po jakimś czsie bez obaw zmieścisz się w swoje stare dzinsy