c

czwartek, 5 marca 2015

Dieta cytrynowa - porady

Celem diety cytrynowej jest oczyszczenie organizmu ze wszelakich trucizn przy użyciu lemoniady i tradycyjnych herbatek. Przy tak skąpym "jadłospisie" (sprowadzającym się do uzupełniania płynów) dieta umożliwia spalenie przeszło dziewięciu nadmiernych kilogramów w ciągu dziesięciu dni.Zamierzam przedstawić tu cztery reguły, według których należy postępować stosując dietę cytrynową:

Brak ruchu

Zbyt duży ruch oraz trening spowodowałyby zmęczenia organizmu - to tylko nam zaszkodzi. Nie zapominaj o tym, iż dieta cytrynowa swoim repertuarem przypomina głodówkę.

Brak stabilnych wyników

Po pewnym okresie czasu prawdopodobne jest powrócenie do poprzedniego stanu. Czym jest to wywołane? Dieta cytrynowa nie skupia się na eliminowaniu tłuszczów, które zostają delikatnie trawione pod koniec diety, czyli około ósmego dnia. By zniwelować ten efekt, to po przerwaniu dietetycznego trybu życia postaraj się przyzwyczaić organizm do normalnych pokarmów, spożywiając na początku łatwostrawne potrawy jak np. gotowane jarzyny.

Urozmaicenie napojów

Aby zwyczajna lemoniada szybko nam się nie znudziła, można dodać do niej małej porcji syropu klonowego. Jest jeszcze opcja wsypania innych dodatków, jak imbir, lecz ja osobiście nie polecam takich eksperymentów. Przyprawy mają za zadanie poprawić trawienie, co przyczynia się do uzyskania wymarzonej, szczupłej figury poprzez zwiększenie wydajności diety.

Skutki uboczne

Niestety prawdopodobnie żadna dieta nie jest idealna. W tym przypadku możliwe jest zetknięcie się z takimi dolegliwościami, jak bóle głowy czy ospałość.

Podsumowanie

Opisana dieta należy do jednych z najbardziej surowych z powodu bardzo drastycznego jadłospisu - nie można niczego jeść tylko pić ustalane napoje. O ile uda Ci się wytrzymać do końca (dziesięć dni), to wyniki diety będą nadzwyczaj zadowalające.