c

piątek, 6 marca 2015

Stosowanie diety cytrynowej

Dieta cytrynowa to jedna z najbardziej popularnych diet. Nadzwyczajnym uznaniem cieszy się po tym, jak parę znanych osób zamierzyło przejść na "cytrynowy" tryb odżywiania. Celem tekstu jest objaśnienie, w jaki sposób przystąpić do diety cytrynowej.

Jak nie powrócić do poprzedniej wagi?

Prezentowana dieta być może i przynosi widoczne rezultaty, jednakże są one tylko tymczasowe. Grozi nam w szczególności efekt jo-jo, a to z bardzo prostego powodu. Dieta cytrynowa nie stawia na eliminację tkanki tłuszczowej, więc utrzymacie docelowej sylwetki jest prawdziwym wyzwaniem.

W tym miejscu jest odpowiednie miejsce na pierwszą radę - kończąc cytrynową kurację, nie wracaj zaraz do poprzedniego trybu żywienia. Postaw na lekkie potrawy. Bardziej konkretne potrawy niewątpliwie spowodowałoby reakcję odrzucenia posiłku.

Jak udoskonalić mizerny "repertuar"?

Należy wspomnieć o usprawnieniu przebiegu demonstrowanej diety. Do napojów można dosypać imbir, wskutek czego napój będzie bardziej pojmowany przez nasz organizm dzięki polepszeniu funkcjonowania układu trawiennego.

Bycie leniwym się opłaca!

Praktykując dietę cytrynową, pod żadnym pozorem nie uprawiaj żadnych dodatkowych treningów. Może to doprowadzić do wyczerpanie ciała, bo repertuar naszego nowego sposobu odżywienia nie daje faktycznie jakichkolwiek składników budulcowych, więc skąd mamy otrzymywać energię na ponadplanowe treningi? Najlepiej o tym zapomnij.

Skontaktuj się się z doktorem

Na końcu trzeba wspomnieć o konsultacji z lekarzem - przed przystąpieniem do przedstawionej diety lepiej upewnij się, czy jesteś w stanie przetrwać tak rygorystyczne zasady, w przeciwnym razie ryzykujesz zdrowiem a może i nawet trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.