c

sobota, 7 marca 2015

Zdrowe odżywianie, nawykiem na całe życie

Zdrowy styl życia w ostatnim czasie stał się bardzo modnym tematem. Coraz więcej osób zaczyna dbać o swoja kondycję fizyczną oraz przestrzegać zasad prawidłowego odżywiania.


Zdrowe odżywianie nie tylko gwarantuje nam utratę zbędnych kilogramów, ale także przyczynia się do lepszego funkcjonowanie całego organizmu. Dostarczanie wraz z pożywieniem wszelkich niezbędnych składników odżywczych takich jak białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy i makroelement znacząco poprawiają kondycję naszej cery, włosów i paznokci. Jesteśmy mnie podatni na stres oraz choroby cywilizacyjne. Wprowadzenie do naszego życia prawidłowych nawyków żywieniowych nie tylko zagwarantuje nam szczupła figurę, ale także poprawy ogólną kondycję naszego organizmu oraz zapobiegnie wielu chorobom.

W naszym codziennym menu nie może zabraknąć nabiału, kasz, a także pełnoziarnistego pieczywa razowego. Ważne źródło witamin stanowią kiełki, oraz warzywa i owoce. Kiełki możemy wyhodować samodzielnie w domu kupując w sklepie odpowiednie nasionka np. rzeżuchy, słonecznika lub rzodkiewki. Składniki zawarte w nasionach uzupełniają naszą dzienną dietę w wszystkie niezbędne witaminy i makroelementy. Stanowią doskonałe źródło dobrze przyswajalnego białka. Godne polecenia są również płatki owsiane, które uzupełniają nasze menu w witaminy z głównie z grupy B. Zdrowe odżywianie z pewnością przyniesie wiele korzyści dla naszego organizmu. Nasze samopoczucie znacznie się poprawi, wzmocnimy odporność i ogólną kondycję organizmu. Będziemy mieć więcej siły i ochoty do działania, zaś nasze włosy będą silne i błyszczące. Prawidłowa dieta uchroni nas przed wieloma chorobami cywlizacyjnymi takimi jak nowotwory, choroby krążeniowe.