c

czwartek, 8 stycznia 2015

Zmierzając ku wiosennej metamorfozie

Ile razy dokonywałaś w swoim życiu prawdziwej rewolucji? Mówiłaś sobie, że od tej pory wszystko się zmieni, że Twój styl życia będzie zdrowszy i lepszy, a Twoja sylwetka będzie wzbudzała powszechny podziw? Czas jednak pokazywał, że nie było to takie proste, jak się wydawało.
Zawsze znalazło się mnóstwo wytłumaczeń i przeszkód w realizacji upragnionego celu... Jakich? Zazwyczaj pierwszym powodem była nieodpowiednia dieta – wymagała zbyt wielu wyrzeczeń i poświęceń, a często i tak kończyła się efektem jo-jo. Podobnie z ćwiczeniami, które okazywały się zbyt wysiłkowe i wyczerpujące. W efekcie czułaś się słaba, rozdrażniona i obolała. A czy zanim rozpoczęłaś dietę wszystko dokładnie przemyślałaś? Każdy jej etap, skutki i czas trwania? Proponujemy przed podjęciem tego typu działań dokonać swoistej analizy. Nie jest ona skomplikowana, może zmienić życie, a co najmniej rozmiar ubrania. Żaden z jej aspektów nie wiąże się z cierpieniem ani wielkimi wyrzeczeniami, a każdy jest możliwy do zrealizowania nawet przez największych leni.Coś dla ciała

Jeżeli chcesz zacząć uprawiać sport, to lepiej zrób to stopniowo lub na miarę swoich możliwości. Nadmierne przeciążenie organizmu może przynieść Ci więcej szkody niż pożytku, a przede wszystkim może skutecznie zniechęcić. Jeśli nie masz warunków do uprawiania sportu albo po prostu ochoty, zdecyduj się na rozwiązanie, które przyniesie porównywalne rezultaty, a nie będzie Ci się kojarzyć z godzinami spędzonymi na siłowni albo bieżni. Od kilku lat panuje niesłabnąca i uzasadniona moda na rolletic, w przypadku którego wiek i zamiłowanie bądź dezaprobata do sportu nie mają żadnego znaczenia.

Coś dla ducha

Zmieniając styl życia dobrze jest móc liczyć na wsparcie. Rozejrzyj się wokół siebie i zobacz kto Ci może pomóc? Być może najlepsza przyjaciółka również może podzielać Twoje nowe zainteresowania. Zaproponuj jej wspólne realizowanie programu żywieniowego oraz masaże na rolletic. Odchudzanie może stać się znacznie łatwiejsze również wtedy, gdy jesteśmy w związku i gdy tak naprawdę obojgu dobrze by zrobiła zmiana stylu życia. Kiedy złapiesz „lenia” albo gdy zaczniesz tracić motywację i rozglądać się za byle pretekstem, by nie wychodzić z domu będziesz miała świadomość, że jest ktoś, kto w razie potrzeby Cię zmotywuje.

Atrakcyjna wizualizacja

Wyobraź sobie, jak będziesz wyglądać i czuć się, kiedy zrealizujesz swój cel. Np. jeśli chcesz schudnąć 10kg, poprawić wygląd brzucha czy pozbyć się cellulitu, wyobraź sobie swoje ciało po zmianach i sytuacje, w których poczujesz się zdecydowanie lepiej niż do tej pory: na plaży, podczas zakupów, w sypialni albo zakładając ulubioną, do tej pory przyciasną sukienkę. Prawda, że to przyjemne? I nie musi pozostać tylko w sferze wyobrażeń. Za każdym razem, kiedy zatęsknisz za czekoladą, chipsami czy kebabem, przypomnij sobie, dlaczego zadecydowałaś się rozpocząć odchudzanie, dlaczego zależało Ci na zmianie własnego wyglądu. Pomyśl, czy na pewno dobrze się poczujesz, kiedy porzucisz dążenie do realizacji swojego planu na rzecz chwilowej przyjemności płynącej z jedzenia. Atrakcyjnym i zdrowym wyglądem nacieszysz się dłużej.

Nie analizuj sytuacji przez pryzmat wyrzeczeń

Wiemy jak trudno dotrwać w postanowieniach jeśli sprawiają one nam więcej kłopotu niż satysfakcji, dlatego porzuć czarne wizje i nie nastawiaj się na rezygnację z przyjemności. Po prostu będziesz rozkoszować się ich smakiem rzadziej niż do tej pory. Być może dzięki temu wreszcie poznasz ich prawdziwy smak i aromat? Docenisz każdą łyżeczkę, każdy kęs? Poza tym istnieją substytuty – zdrowe i smaczne, które pomogą Ci się uporać ze słodkimi pokusami.

Nie zaczynaj też myśleć o ulubionych potrawach i za nimi tęsknić, zanim naprawdę poczujesz potrzebę ich zjedzenia. Organizm potrzebuje ok. 3-4 tygodni, żeby przyzwyczaić się do nowych smaków. Nowe menu również będzie ci smakować, daj sobie czas. Dzięki zmianom możesz wiele zyskać niewiele tracąc (no chyba, że mówimy o kilogramach).

Zaufaj tym, którzy pomogli już innym

Pamiętaj, że jeśli tylko chcesz, możesz osiągnąć wiele. Wystarczy, że dobrze się nad wszystkim zastanowisz, a jeśli chcesz mieć stuprocentową pewność skuteczności, wystarczy poprosić o radę wykwalifikowane osoby. Coraz częściej można skorzystać z pomocy gabinetów, które oferują fachowe i kompleksowe usługi sprzyjające osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Doskonałym przykładem jest np. sieć Studio Zdrowia, w których specjaliści dbają abyś otrzymała specjalnie skomponowane menu, dostosowane do Twoich potrzeb – stylu życia, wieku i płci. Oferowany tam program zapewnia Ci uczucie sytości przez jednoczesnym spadku wagi i wyklucza pojawienie się efektu jo-jo. Tu możesz skorzystać również ze wspomnianych masaży rolletic i zrozumieć całą filozofię, jaka wiąże się ze powziętymi krokami – filozofię zdrowego życia.Na drodze do wiosennej metamorfozy pozostaje nam więc życzyć wszystkim spełnia planów. Aby tym razem rytuał postanowień był czymś więcej, przemyślanym krokiem ku prawdziwej zmianie.